okres Kutná Hora
Školská 108, 285 71 Vrdy
Email: reditel108@zs-vrdy.cz
ID datové schránky: vx6mub6
Sedmáci a osmáci navštívili přehradu.
Ve čtvrtek 1. června se uskutečnila exkurze 7. A, B na přehradu Seč. Jel s námi průvodce, p. Čejka, který nám vyprávěl o historii vzniku vodního díla už v autobuse.
V plánu byla prohlídka administrativního pracoviště hrázného, průchod revizní šachtou, prohlídka strojovny a manipulace s výpustmi.
Hráz jsme si nejprve prohlédli shora. Pak jsme sešli dolů po hodně dlouhých betonových schodech a dobrodružství začalo. Revizní šachta je 1 m široká a 2 m vysoká. Nachází se pod vodní hladinou. Je v ní vlhko a na stropě se tvoří krápníky. Došli jsme do strojovny, kde jsou vystaveny klíče, kterými se přehrada stavěla. Někteří z nás si je obtěžkali. Poté následovala ukázka odpouštění vody z přehrady. Byl to pěkný hukot.
Dále jsme šli lesem podél vodovodního řádu asi 1,5 km se občerstvit do penzionu U Čtyřlístku. Tam na nás čekal autobus a přejeli jsme do Kraskova. Odtud jsme se vydali na příjemnou procházku Hedvičinou roklí podél Zlatého potoka.
Den jsme zakončili výšlapem na zříceninu hradu Lichnice.
TANEČNÍ SOUTĚŽ,
PŘEHLÍDKU TALENTŮ,
...
1. zvonění - 7:45
2. zvonění - 8:40
3. zvonění - 9:40
4. zvonění - 10:35
5. zvonění - 11:25
6. zvonění - 12:15
7. zvonění - 13:05
8. zvonění - 13:55