Děti učí děti

Projekt Děti učí děti se stává na naší škole tradicí.

Je založený na jednoduché myšlence - naučit děti spolupracovat, vzájemně si pomáhat. Na začátku školního roku se sejdou prvňáčci a deváťáci,  každý si najde svého kamaráda. Někdy vzniknou dvojice, jindy trojice - podle počtu žáků ve třídách.
 A potom už záleží na vzájemných potřebách či domluvě paní učitelek. Setkání probíhají zejména v rámci rodinné výchovy, výtvarné výchovy, při projektových dnech. Deváťáci provedou malé děti po škole, pomohou jim při práci s počítači. Společně pouštějí draky, vyrábějí dárky maminkám, chodí na vycházky.

Děti se navzájem navštěvují i o přestávkách, velké pečují o malé a malí se jim svěřují se svými starostmi. Snažíme se tímto způsobem plnit i jeden z bodů prevence šikany, malé děti vědí, že „jejich“ deváťák se jich zastane, že jim pomůže.
Cíl projektu, aby žáci prvních tříd měli oporu v žácích z devátých ročníků, je tím zcela naplňován.

Třídní učitelky 1. a 9. ročníků

Datum vložení: 17. 8. 2020 15:40