Základní škola Vrdy
Základní škola Vrdy

Základní škola Vrdy

​​okres Kutná Hora
Školská 108, 285 71 Vrdy

​​

​​Email: reditelka@zs-vrdy.cz,

​​ID datové schránky: vx6mub6

Projektový den s integrovaným záchranným systémem

Projektový den s integrovaným záchranným systémem

.

V pondělí 24. 6. 2024 představily složky IZS svou práci žákům naší školy. U stanoviště s Českým červeným křížem se děti seznámily, jak poskytnout první pomoc. Policie České republiky ukázala policejní dopravní prostředky a své vybavení, které si žáci mohli vyzkoušet. HZS Středočeského kraje se zaměřil na ukázku techniky určené pro likvidaci požárů a záchranu životů. Svou zdatnost a přesnou mušku si děti mohly ověřit při stříkání požární hadicí do terčů, které jim připravilo SDH Vrdy. Odvážní jedinci si také vyzkoušeli těžkou výstroj hasičů.

SDH Vrdy nás obeznámilo, jak bezpečně hasit požár. Největším překvapením se stala situace, kdy se hořící olej hasil vodou a žáci na vlastní oči viděli, co se může stát.

Žáci jednotlivých tříd si vypracovali plakát s tematikou IZS, kde zachytili své postřehy a zážitky. Celkové zhodnocení projektového dne s IZS se uskutečnilo v tělocvičně, kde byly vystaveny všechny plakáty k prohlédnutí.

Projektový den s IZS se velice vydařil a žáci i učitelé si ho užili. Moc děkujeme všem složkám IZS za jejich ochotu a společné strávení zajímavého dopoledne.

Mgr. Lucie Kučová

Datum vložení: 1. 7. 2024 7:43
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2024 7:47
Autor: Mgr. Ivana Vesecká

Škola

Hezké léto přeje kolektiv ZŠ VRDY

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Zvonění - začátky hodin

logo zvonek1. zvonění - 7:45

logo2. zvonění - 8:40

logo3. zvonění - 9:40

logo4. zvonění - 10:35

logo5. zvonění - 11:25

logo zvonek6. zvonění - 12:15

logo zvonek7. zvonění - 13:05

logo zvonek8. zvonění - 13:55