BAREVNÉ ON-LINE HODINY

Distanční výuka ve 3.B

Už dlouho jsem přemýšlela, jak dětem zpestřit výuku. Dny jsou pošmourné, aktivita v hodinách klesá, chtělo by to něco veselého, říkala jsem si.
V mobilu mi přistál vtip: „Probrala jsem šatník podle hesla: Co jsem neměla rok na sobě, to nepotřebuju. Zbyl mi tam jen župan a dvoje tepláky.“ Volba byla jasná. Nejen já, ale i děti prohlédneme svoje skříně a provětráme oblečení, které dlouho leželo ladem.
Na první hodinu v pátek 12. 3. jsem zvolila bílou barvu. V plášti a s fonendoskopem na krku jsem společně s dětmi vzdala hold všem lékařům a zdravotníkům. Připomněli jsme si pravidla hygieny, která musíme dodržovat. Vylosovali jsme barvu pro pondělí – modrou. A pak už hodiny měly vždy veselý začátek. Řekli jsme si, jaká zvířata, rostliny, ovoce či zelenina a věci mají danou barvu. Protože probíráme slovní druhy, hned jsme to spojili s přídavným jménem příslušné barvy. Vzpomněli jsme i na různá povolání, kde se nosí oblečení dané barvy.
Děti se zapojily i tak, že měly doplňky v určité barvě – ozdoby ve vlasech, čepice, šálu, náušnice, dokonce i plyšáky či hrnečky. Za týden jsme vystřídali hodinu pruhovanou, žlutou, červenou a zelenou. Shodli jsme se na tom, že další barvy by bylo asi obtížné v šatníku nalézt tak, aby je měla většina. Snad jen černou by nalezli všichni. Vzhledem k tomu, že toho černa je v této době kolem nás hodně, od černé hodiny jsme ustoupili.
Také jsme zjistili, že barvy působí na člověka. Při červené hodině byl znatelný neklid a nepozornost.
V pondělí nás čeká barevná hodina, kdy si každý oblékne oblečení ve své oblíbené barvě. Moc se těším a jsem zvědavá, která barva v naší třídě vyhraje.
Chci poděkovat dětem i rodičům, že se do barevných on-line hodin zapojili. Rodičům i za spolupráci a zasílání úkolů na mail.
                                                                             Mgr. Dana Kubešová

Datum vložení: 21. 3. 2021 16:55