Zpráva o realizaci projektu Všeobecná primární prevence pro žáky ZŠ Vrdy

Projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

Cílem projektu bylo zajistit dlouhodobý kontinuální program primární prevence pro žáky druhého stupně naší školy. Byly zapojeny vždy dvě paralelní třídy 6. – 9. ročníku. Pro spolupráci byla vybrána organizace Magdaléna o. p. s.

Jednotlivé bloky probíhaly v časové dotaci 3 hodin, každá třída absolvovala dva bloky. Na základě konkrétních potřeb jednotlivých tříd byla realizována setkání s následujícími tématy: Vztahy ve třídě, Kolik si (sebe) vážím, Kolik nálepek máš, tolikrát jsi člověkem, Návykové látky a zákon, Jak můžu pomoci já a jak pomáhají ostatní.

V rámci jednotlivých bloků se žáci zapojovali do interaktivních aktivit, společných a skupinových činností, které jim přibližovaly danou problematiku. Během celého bloku byla vždy přítomna třídní učitelka, případně i asistentka pedagoga, pokud v dané třídě funguje. Součástí programu byla i evaluace ze strany zúčastněných. Lektorka zpracovala z každého bloku zápis, který byl následně k dispozici pro potřeby další práce s kolektivem.

Preventivní aktivity byly realizovány od května 2022 do listopadu 2022.

Program preventivních aktivit se ukázal jako přínosný z hlediska odhalování rizikových oblastí pro konkrétní třídní kolektiv, v případě 6. ročníku byl velký přínos vnímán v rámci upevnění třídního kolektivu i sebehodnocení a sebeuvědomění žáků.

Předpokládané finanční náklady převyšovaly výrazně výši poskytnuté dotace, proto byly některé plánované aktivity realizovány jinou formou při zachování naplnění účelu. Adaptační kurz byl realizován v prostorách školy, pro vzdělávání pedagogů byl zvolen program s edubalíčkem Dobronauti, který umožňuje vytvoření týmu pedagogů s následnou odbornou prací v oblasti primární prevence.

Závazné parametry projektu byly naplněny beze změny, veškeré závazky dle smlouvy byly splněny.

Projekt byl realizován s finančním přispěním Středočeského kraje.

Datum vložení: 16. 12. 2022 12:37
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 12:41